Konferencja „Zawodowcy przyszłości” z udziałem ekspertów i ekspertek IBE

Już 9 listopada br. w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbędzie się konferencja poświęcona m.in. przyszłości kształcenia i szkolenia zawodowego w kontekście zmian społecznych i rozwoju technologicznego.

Panel pt. „Od mobilności do kwalifikacji – rola systemu ECVET w rozwijaniu kompetencji przyszłości” poprowadzą Agata Poczmańska i Wojciech Stęchły, na co dzień pracujący w Instytucie Badań.

O czym będziemy rozmawiać?

W dynamicznie zmieniającym się obecnie świecie nabywanie nowych kompetencji staje się nie możliwością, a koniecznością. Równie ważne jest ich weryfikowanie i potwierdzanie, co stanowi wiarygodną informacje dla pracodawców.

Kluczem do sukcesu jest umożliwienie, aby proces ten przebiegał sprawnie i w sposób elastyczny. Pomagają w tym zasady Europejskiego system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). Na czym polegają zasady ECVET? W jaki sposób są stosowane w polskim systemie kształcenia zawodowego, szkolnictwie wyższym i Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji? Jakie zmiany czekają ECVET w najbliższych latach? Na te i inne pytania odpowiedzą podczas sesji członkowie Zespołu Ekspertów ECVET.

Konferencja online „Zawodowcy przyszłości” odbędzie się 9 listopada br., panel z ekspertami i ekspertkami IBE rozpoczyna się o godz. 16:00. Wydarzenie jest realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zachęcamy do udziału!