Kształcenie i szkolenie zawodowe w Polsce – w pigułce

Broszura opisuje w syntetyczny sposób kluczowe elementy i organizację polskiego systemu kształcenia i szkolenia zawodowego, a przygotowana została przez IBE w ramach projekty ReferNet Polska.

W ostatnich trzech dekadach nastąpiło wiele istotnych zmian w polskim systemie edukacji, dotyczących m.in. jego struktury, sposobu organizacji oraz podstaw programowych kształcenia zawodowego w naszym kraju. To także szereg wyzwań, przez którymi stoi nauczanie zawodowe m.in. zwiększenie zainteresowania tym szczególnym typem kształcenia i jego atrakcyjności w społeczeństwie czy dostosowywanie podstaw programowych do bieżących wyzwań i bieżących potrzeb rynku pracy.

Warto przeczytać krótkie, ale syntetyczne opracowanie ekspertów na co dzień analizujących polski i europejski system kształcenia zawodowego.

Broszurę można pobrać ze strony ReferNet Polska.

NASZE BADANIA