Path2Integrity: jak uczyć rzetelności naukowej?

25 lutego o godz. 11:00 rozpocznie się kolejny darmowy webinar z cykl „Dialogi Path2Integrity”. Głównym tematem będą kwestie związane z wdrażaniem szkoleń z zakresu rzetelności i etyki badań naukowych w Europie.

Prelegentami i prelegentkami będą: Karim Mahmoud (dyrektor zarządzający w Inspire Alliances), Eva Casamitjana (koordynator naukowy w ISGlobal) i Jonas Åkerman (Sieć urzędników ds. etyki i badań naukowych (ERION) i członek przedstawicieli rady interesariuszy Path2Integrity).

Udział w wydarzeniu "Implementation of Research Integrity and Ethics Training: A perspective from EARMAs Ethics and Research Integrity Officer Network (ERION)” jest bezpłatny (link do rejestracji). Webinar odbędzie się w języku angielskim.

Temat webinaru zostanie przedstawiony z perspektywyEuropejskiego Stowarzyszenia Menedżerów i Administratorów Badań (EARMA). Instytucja ta reprezentuje społeczność kierowników i administratorów badań w Europie.Jego członkowie pełnią wiodącą rolę w budowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA). EARMA jest łącznikiem między organizacjami finansującymi badania a społecznością naukową, niwelując różnice kulturowe i prawne między krajami oraz między środowiskiem akademickim a przemysłem, uczestnicząc w konsultacjach politycznych i zarządzając sprawnymprowadzenie projektów badawczych. Z kolei ERION, którego reprezentant weźmie udział w webinarze, to otwarta społeczność naukowców, zajmująca się praktyczną i wdrożeniową stronę etyki i uczciwości badawczej. Społeczność jest wsparciem dla wszystkich, którzy muszą zapewnić zgodność, wydajność, funkcjonalność, uczciwość i solidność praktyk i procesów w swojej organizacji.

Path2Integrity i kultura uczciwości badawczej

Celem Path2Integrity jest poprawa jakości badań, zwiększenie ich społecznego znaczenia, a także wzmocnienie kultury rzetelności naukowej jako integralnej części badań i innowacji.

Path2Integrity wspiera formalne i nieformalne metody uczenia rzetelności naukowej i przyczynia się do stworzenia kultury uczciwości badawczej. Robi to poprzez stworzenie materiałów do nauki integralności badań, wdrożenie wzorcowych ścieżek edukacyjnych wraz z metodami oceny oraz podnoszenie ogólnej świadomości na temat rzetelności w badaniach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Path2Integrity oraz w mediach społecznościowych projektu: Twitter | Facebook.

NASZE BADANIA